top of page
  • Obrázek autoraNaty vW

Máme štěňátka! - We have puppies!
English version below


3.10.2021 se nám narodila štěňátka. Máme 1 psa a 6 fenek.


Rezervace na štěňátka zatím nepřijímáme, to se začne řešit nejdříve po 3. týdnu věku štěňat a po minimálně jedné nezávazné návštěvě. V případě, že návštěva z vážnějších důvodů nebude možná, bude potřeba minimálně řádná komunikace přes email, whatsapp nebo messenger, a videohovor pro trochu osobnější seznámení jak s rodinou tak se štěňaty.

Návštěvy budou možné od 3. týdne věku stěňat, po 25.10.2021.

Všichni kdo si u nás koupí štěně se stávají součástí Under the Southern Cross rodiny, proto bychom rádi zájemce poznali co nejdříve a co nejlépe než štěňátka odejdou do nových domovů. Se všemi bychom pak rádi zůstali v kontaktu v průběhu života štěňat a rádi nabídneme pomoc při problémech a poradíme jak nejlépe budeme moci s výživou, tréninkem, výchovou a nebo i jen místem kam jet s pejsky na výlet.


~~~~~~~~~~~~~


Our puppies were born on 3.10.2021. We have 1 male and 6 females.


We don't take reservations for puppies at this time, we will start dealing with that after the puppies are minimum 3 weeks old and after at least one non-binding visit. If a visit is not possible for some more serious reasons, it is necessary to have a proper communication open on email, whatsapp or messenger, and a videocall for a bit more personal introduction to the family and puppies.

Visits will be possible from the 3rd week of age of the puppies, after 25.10.2021.

Everyone who buys a puppy from us become a part of the Under the Southern Cross family, that is why we would like to get to know people interested in our puppies as soon as possible and as well as possible before the puppies go to their new homes. We would like to stay in contact with all our puppies' new families and would be more than happy to offer help or advice to the best of our abilities with nutrition, training, rearing or even just a place for a trip with the dogs.

Nataša van Wyk

+420 737 003 052

chs.underhtesoutherncross@gmail.com

©2020 Chovatelská stanice Under the Southern Cross. Vytvořeno s Wix.com

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page