top of page

Tak trochu o nás

Psy jsme měli co si pamatuji, vždy to však byli Jack Russell teriéři. Dodnes máme dva Jack Russelly, pejska Tiggyho a fenku Dolly.

AboutUs_D+T.jpg
AboutUs_Main.jpg

O nás

AboutUs_Spooks.jpg

K novofundlandským psům jsme se dostali po dlouhém pátrání a vyhledávání správného plemene. Chtěli jsme jiné a větší plemeno než jsou Jack Russell teriéři. Dlouho jsme uvažovali nad obřími plemeny, zejména německými dogami nebo irskými vlkodavy, ale po troše pátrání jsme zjistili, že se nám novofundlandi budou sedět lépe.

A tak jsme v březnu 2019 napsali pár chovatelům, kteří zrovna měli štěňata, a 29. dubna 2019 jsme si vezli domů černou fenečku s bílou náprsenkou a bílými tlapkami Darling Bear of the Monk od Ireny Novákové. Brzy se z ní však stalo naše strašidlo Spookie, protože se vždy pohybovala velmi tiše, v jednu chvíli byla u nás a v další byla jinde.

Po Spookie netrvalo dlouho a už jsme uvažovali o dalším fundlákovi, tentokrát hnědém. Pátrání tentokrát bylo trochu delší než se Spookie, ale našli jsme a 5. října 2019 jsme si jeli do Německa pro čokoládově hnědou fenku Trinity's Ingelosi Encane, našeho malého andílka s čertími růžky.

AboutUs_Ingelosi_edited.jpg
AboutUs_Training.jpg

Život s fundláky nás plně uchvátil, snažíme se účastnit výstav v ČR, vodního výcviku pořádaného klubem Novofundlandských psů, a jiných aktivit a akcí. S oběma fenami chodíme často na cvičák a trénujeme nejen základní poslušnost ale i dog dancing.

Život bez fundláků si už nedovedeme ani představit a proto jsme se rozhodli založit si chovatelskou stanici. Dne 24. dubna 2020 nám byl potvrzen název Under the Southern Cross. V překladu to znamená Pod Jižním Křížem, a tento název jsme vybrali, protože naše rodina pochází z jedné ze zemí nacházející se pod souhvězdím jižního kříže, Jihoafrické Republiky.

AboutUs_CHS.jpg

Toto je náš příběh, naše začátky s novofundlandskými psy. Pokud však máte nějaké dotazy o nás, našich fenkách nebo budoucích vrzích, neváhejte nám napsat na email nebo kontaktovat přes kontaktní formulář zde na webu.

aboutus.jpeg

Nataša van Wyk

+420 737 003 052

chs.underhtesoutherncross@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram

©2020 Chovatelská stanice plemene Novofundlandský pes Under the Southern Cross. Vytvořeno s Wix.com

bottom of page